Yeni başlayanlar için romantiklik rehberi

13/12/2016
473 kez

Yeni başlayanlar için romantizm rehberi

Twitter ve benzeri facebook  gruplarında farkettiğim bir şey var, bu kadar balta erkeğimiz varken, ortamlar romantizmden geçilmiyor, öyle böyle değil, sanki bir romeo juliet romanı içerisinde yaşıyoruz, bütün kadınlar leyla, bütün erkekler mecnun. Tabi genç ve aşık türk kızları, “ahh nerede o eski Ediz Hun ve Hülya Koçyiğit aşkı” tadında dolaşıp, bir yeşilçam yıldızı edasında olduğu için, bu hanım kızlarımızla sevişmek, olmadı biraz yiyişmek, en azından bi memesini sıkaydım diyen genç ve sevişemeyince, bu yeşilçam aşığı genç kızlarımız tarafından, ağır romantizme, aşk adamı olmaya, 40 yıl sonra ebesi sikilmiş posta gazetesi şairi olmaya itiliyorlar. Hülya koç yiğit olayım derken, kınalı yapıncak olan kızlar artık duruma uyandığından, bu çiğ romantizm artık kızlarımızı kesmemekte, en azından bir balzac seviyesinde seviyesinde edebiyat, bir cezmi ersöz seviyesinde ıslak köpek bakışı beklemeye başladılar, işte bu rehber ile gençlerimiz artık daha çok memeye ulaşıp, fitch’in kınalı yapıncak’a indirdiği kızlarımızın notunu, ateşli ve seksi ye çıkarabilecek. her şey genç erkek arkadaşlarım için.

Evet sevgili gençler, iyi bir aforizmada ve romantizmde olmazsa olmazlardan başlayacağım; birincisi bütün kelimeleri mutlaka zıtları ile kullanmayı öğrenmelisiniz,

mesela kara-ak, yalnız-kalabalık, gece-gündüz, boş-dolu vs. içinde zıtlık olmayan aforizma, öksüzdür, boynu büküktür.

cümle oluştururken ihtiyacımız olan diğer nesneler hemen hemen sıralı olarak  şunlar: mekan, sıfat, eylem, zıtlık, eylem, sıfat, mekan olabilir.

1-Mekan: bu mekan bir soyutluk veya yalnızlık veya soyutluk belirten bir somutluk olabilir. örnek; gölge, kuytu, koku, ruh, kalp gibi, soyut olan veya somutluğu soyutlaştırılabilen yer mutlaka olmalı.

2-Sıfat: bu bildiğimiz sıfatlar, ama davarca seçmeyin, bir miktar depresif olabilir. örnek: yaşlı, karanlık, sıcak, soğuk, puslu, üzgün, ölü, canlı vs.

3-Eylem: bunları genel olarak simple present (geniş zaman) bir gerzeklikle yapmak gerekir. örnek: gider, kalır, alışır, sever, unutur, başlar, biter, bırakır vs.

4-Zıtlık: bunun temel bir kuralı yok, mekanın, sıfatın veya eylemin zıttı olabilir, cümleye kattığı anlama göre kısa bir düşünme ile bulunabilir en uygun düşeni.

5-Yardımcı öğeler: bunlar doğadan, hayattan, ama mutlaka somut olmalıdır, cümleyi bir hayalden çıkarıp, gerçeğe dönüştürmede etkisi olur, çünkü somut bir şeydir. örnek: kelebek, ağaç, orman, deniz, nehir, gökyüzü, plato, ova, alüvyon (şaka lan bu)

şimdi bunlar en temel öğrenilecek şeyler, tabi kelime dağarcığını geliştirmek önemlidir, çünkü kelime dağarcığı cümleye hem zeka, hem özellik-eşsizlik katar. diğer cümlelerden ayırır onu, kişiye kendini özel hissettirir. Daha ileri seviyelere gelindiğinde, bu sıralamadan bağımsız olarak, random romantik aforizma becerisi elde edilebilir, çalışmak için balzac en iyisidir bu konuda. örnek: “bir kalbe sorulan beklenmedik bir soru, beraber atıp atmadığını anlamanın en hızlı yoludur” gördüğünüz gibi balzac baba, ortamın amına koydu, en güzel hatunu kaptı sevişiyor şu an.

Şimdi cümle yapısı kurmaya geldi; örneklerde verdiğim kelimelerden bir adet üretelim, diğerlerini üretmek artık siz değerli genç erkeklere kalıyor.

örnekler:

kuytu karanlığında yaşlanacağım bir kalp için, en genç aydınlığımı feda ederim.

gördüğünüz gibi, cümle gayet romantik ve anlamsız oldu, ama yapacak bir şey yok, bir meme görmek öyle kolay değil. tabi sürekli aforizma  sıçmak şüphe uyandırıcıdır, daha çok normal konuşma aralarına sıkıştırılmışları şüphesiz ki siz değerli genç arkadaşlarıma, artı bonus ve hatun olarak dönecektir. Cümle içinde, bazen, aslında gibi kelimeler ile, güç artırılabilir. bazen ile hani bazen oluyor, öyle hep ulaşılmaz bunlara gizemi, veya aslında ile ya ben çok romantiğim de, aslında doğru kişiyi bulamadım özlemi katılabilir.

unutmayınız ki, kadın dediğimiz güzel yaratıklar kulakları ile sever. Bir kadının memelerine giden yol, kulaklarındaki dolambaçlı yoldan gider. ve ne demiş groucho marx abimiz, kadının içini görebilenler, dışarısında neler kaçırdığını bilmeyenlerdir, sevgili gençler. hadi rastgele.

Bu içeriğe tepki ver
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

İlginizi çekebilir

Küçük Ressam Ahmet
Lifestyle
Paylaş12 kez
Lifestyle
Paylaş12 kez

Küçük Ressam Ahmet

Sohbete - Ara 07, 2017

İlkokul 5. sınıfta resim dersinde öğretmen demiş ki: – Çocuklar konu serbest, hepiniz hayvan resimleri çizin.10 dakika sonra küçük Ahmet…

Android telefonlarda korkunç gerçek!
Teknoloji
Paylaş58 kez
Teknoloji
Paylaş58 kez

Android telefonlarda korkunç gerçek!

Sohbete - Kas 23, 2017

Sık sık telefonunuzda o an bulunduğunuz konumla ilgili reklamlara ve haberlere rastlamışsınızdır. Konum servisleriniz kapalı olduğu halde bu tarz durumlarla karşılaşmak fazlasıyla görülmekte. Peki telefonlarımız gerçekten haberimiz olmadan bizi izliyor mu? Yapılan son araştırmalar Android hakkında bir detayı ortaya çıkardı...

Samsung Türkiye, Android 8.0 Oreo için tarih verdi
Teknoloji
Paylaş86 kez
Teknoloji
Paylaş86 kez

Samsung Türkiye, Android 8.0 Oreo için tarih verdi

Sohbete - Eki 25, 2017

Samsung Türkiye, Android 8.0 Oreo güncellemesi için bugün tahmini bir yayınlanma tarihi açıkladı. Samsung Türkiye'ye göre, Android 8.0 Oreo güncellemesi…